Rekreačné poukazy na ubytovanie

Uplatnite si rekreačný poukaz vo Fatraparku 2

Od roku 2019 máme na Slovensku zákon, na základe ktorého poskytujú zamestnávatelia svojim zamestnancom finančný príspevok na rekreáciu na Slovensku. Vzťahuje sa to samozrejme aj na ubytovanie a u nás vo Fatraparku 2 si daný rekreačný príspevok môžete uplatniť. Zamestnávateľ, ktorý má viac ako 49 zamestnancov má povinnosť takýto rekreačný príspevok svojim zamestnancom poskytnúť. Menšie firmy s menej ako 49 zamestnancami to majú na dobrovoľnej báze. Rekreačný poukaz môže byť vo výške 55% z celkovej ceny rezervácie, a môže byť do výšky max. 275 € za kalendárny rok (dá sa využiť aj na viaceré rezervácie počas roka, no celkový finančný príspevok nesmie prekročiť 275 €)

Rekreačný poukaz vo Fatraparku: platobný doklad

Pre všetkých našich hostí vystavujeme samozrejme riadny doklad za ubytovanie (+ prípadne aj stravu). Na základe dokladu, ktorý od nás dostanete, vám zamestnávateľ preplatí 55% z celkovej ceny rezervácie (max. do výšku 275 €)

Aké údaje budeme od vás potrebovať?

Ak už pred cestou k nám viete, že si na dovolenku chcete dať uplatniť rekreačný príspevok, myslite prosím na to, že pri vystavovaní dokladu už musíme zadať správne údaje do dokladu tak, aby spĺňali požiadavky vášho zamestnávateľa. Ideálne, aby ste nám vaše údaje, ktoré majú byť v doklade uvedené, poslali ešte pred vaším príchodom na fatrapark2apartments@gmail.com

POZOR! Každý doklad, ktorý vám vystavíme na recepcii, prejde cez e-kasu. Podľa nového zákona o e-kase sa takýto doklad dodatočne už nedá upraviť, takže už pri platbe na recepcii je potrebné vedieť na aké údaje máme doklad vystaviť. Údaje o hosťovi sa už dodatočne na vystavenom doklade nedajú upraviť.

Vo všeobecnosti by mal každý doklad obsahovať:

  • meno a priezvisko (niektorí hostia žiadajú uviesť aj mená spolucestujúcich, lebo to ich zamestnávateľ požaduje)

  • adresa trvalého pobytu

  • dátum ubytovania (musí to byť pobyt na min. 2 noci)

  • miesto ubytovania (Fatrapark 2)

  • celková cena rezervácie

Odporúčame sa vopred spýtať aj vášho zamestávateľa (alebo zodpovednej osoby) na to, čo všetko potrebujú mať na doklade od nás uvedené. Stáva sa, že niektoré firmy vyžadujú viac, niektoré menej.

Uplatnenie finančného príspevku formou dokladu platí pre všetky rezervácie prijaté buď napriamo cez nás alebo aj cez našich partnerov ako Booking.com, Megaubytovanie, Airbnb atď.

Rekreačný poukaz vo Fatraparku: poukážka

Aktuálne spolupracujeme s dvomi firmami, od ktorých si môžete u nás uplatniť rekreačný poukaz. Sú to GUSTO Karta a Benefit Plus. Tieto karty ste pravdepodobne obdržali od vášho zamestnávateľa, ktorý vám na ne nabil peniaze vo forme rekreačného poukazu. Funguje to u nás nasledovne: 

  • GUSTO Karta

V prípade záujmu využiť kredit z GUSTO Karty u nás je potrebné, aby ste si rezervovali váš pobyt napriamo (to znamená že buď cez náš web, e-mail alebo telefón). Pri rezervovaní nám dajte vedieť, že budete svoju rezerváciu platiť cez GUSTO Kartu. Platba GUSTO Kartou následne prebieha v dvoch krokoch:

1. Budeme od vás potrebovať posledných 8 číslic z vašej GUSTO karty

2. Budeme od vás potrebovať PIN, ktorý vám príde do SMS alebo e-mailu. Týmto PIN-om následne potvrdíme a dokončíme platbu za rezerváciu.

  • Benefit Plus

V prípade záujmu využiť kredit z Benefit Plus u nás máte dve možnosti ako na to:

1. Objednávka cez Benefit Plus aplikáciu: nájdete si nás (Fatrapark 2) na Benefit Plus online portáli a cez túto ich aplikáciu nám pošlete žiadosť o objednávku. Následne si dohodneme podmienky pobytu (cena, termín atď.) a podľa aktuálnej obsadenosti vám žiadosť o objednávku potvrdíme. Po našom potvrdení vám systém automaticky odčíta kredit a vaša rezervácia bude potvrdená a zaplatená.

2. Platba cez Benefit Plus Kartu: rezervujete si nás napriamo (to znamená, že buď cez náš web, e-mail alebo telefón) a k rezervácii uvediete informáciu, že budete platiť Benefit Plus Kartou. Platba Benefit Plus Kartou následne prebieha v dvoch krokoch:

- Budeme od vás potrebovať vaše číslo Benefit Plus Karty (malo by mať 8 čísiel)

- Budeme od vás potrebovať PIN, ktorý vám príde do SMS pre potvrdenie danej platby za ubytovanie u nás

Uplatnenie finančného príspevku formou poukážky GUSTO Karta alebo Benefit Plus platí IBA pre rezervácie prijaté napriamo (cez našu webovú stránku, telefón alebo e-mail). Platí to aj pre rezervácie prijaté z týchto portálov: Megaubytovanie, Hauzi.

 

Ak vlastníte rekreačný poukaz od inej firmy (nie GUSTO Karta alebo Benefit Plus) a chceli by ste ho u nás využiť, pred rezerváciu nás kontaktujte na fatrapark2apartments@gmail.com a overte si, či to bude možné.