Rekreačné poukazy na ubytovanie

Uplatnite si rekreačný poukaz vo Fatraparku 2

Od roku 2019 máme na Slovensku zákon, na základe ktorého poskytujú zamestnávatelia svojim zamestnancom finančný príspevok na rekreáciu na Slovensku. Vzťahuje sa to samozrejme aj na ubytovanie a u nás vo Fatraparku 2 si daný rekreačný príspevok môžete uplatniť. Zamestnávateľ, ktorý má viac ako 49 zamestnancov má povinnosť takýto rekreačný príspevok svojim zamestnancom poskytnúť. Menšie firmy s menej ako 49 zamestnancami to majú na dobrovoľnej báze. Rekreačný poukaz môže byť vo výške 55% z celkovej ceny rezervácie, a môže byť do výšky max. 275 € za kalendárny rok (dá sa využiť aj na viaceré rezervácie počas roka, no celkový finančný príspevok nesmie prekročiť 275 €)

Rekreačný poukaz vo Fatraparku: platobný doklad

Pre všetkých našich hostí vystavujeme samozrejme riadny doklad za ubytovanie (+ prípadne aj stravu). Na základe dokladu, ktorý od nás dostanete, vám zamestnávateľ preplatí 55% z celkovej ceny rezervácie (max. do výšku 275 €)

Aké údaje budeme od vás potrebovať?

Ak už pred cestou k nám viete, že si na dovolenku chcete dať uplatniť rekreačný príspevok, myslite prosím na to, že pri vystavovaní dokladu už musíme zadať správne údaje do dokladu tak, aby spĺňali požiadavky vášho zamestnávateľa. Ideálne, aby ste nám vaše údaje, ktoré majú byť v doklade uvedené, poslali ešte pred vaším príchodom na fatrapark2apartments@gmail.com

POZOR! Každý doklad, ktorý vám vystavíme na recepcii, prejde cez e-kasu. Podľa nového zákona o e-kase sa takýto doklad dodatočne už nedá upraviť, takže už pri platbe na recepcii je potrebné vedieť na aké údaje máme doklad vystaviť.

Vo všeobecnosti by mal každý doklad obsahovať:

 • meno a priezvisko (niektorí hostia žiadajú uviesť aj mená spolucestujúcich)

 • adresa trvalého pobytu

 • dátum ubytovania (musí to byť pobyt na min. 2 noci)

 • miesto ubytovania (Fatrapark 2)

 • celková cena rezervácie

Odporúčame sa vopred spýtať aj vášho zamestávateľa (alebo zodpovednej osoby) na to, čo všetko potrebujú mať na doklade od nás uvedené. Stáva sa, že niektoré firmy vyžadujú viac, niektoré menej.

Uplatnenie finančného príspevku formou dokladu platí pre všetky rezervácie prijaté buď napriamo cez nás alebo aj cez našich partnerov ako Booking.com, Megaubytovanie, Airbnb atď.

Rekreačný poukaz vo Fatraparku: poukážka

Aktuálne spolupracujeme s viacerými firmami, od ktorých si môžete u nás uplatniť rekreačný poukaz. Sú to GUSTO UP Karta, Benefit Plus, Edenred Dovolenka Karta, Edenred E-Ticket Caffeteria, DOXX "fpoho" karta, Callio karta. Tieto karty ste pravdepodobne obdržali od vášho zamestnávateľa, ktorý vám na ne nabil peniaze vo forme rekreačného poukazu. Funguje to u nás nasledovne: 

 • GUSTO UP karta

V prípade záujmu využiť kredit z GUSTO UP karty u nás je potrebné, aby ste si rezervovali váš pobyt napriamo (to znamená že buď cez náš web, e-mail alebo telefón). Pri rezervovaní nám dajte vedieť, že budete svoju rezerváciu platiť cez GUSTO UP kartu. Platba GUSTO UP kartou následne prebieha v dvoch krokoch:

1. Budeme od vás potrebovať posledných 8 číslic z vašej GUSTO UP karty

2. Následne vám príde SMS/e-mail, v ktorom je potrebné danú platbu potvrdiť

Cez Gusto UP Kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia)

 • Benefit Plus

Platba cez Benefit Plus: rezervujete si nás napriamo (to znamená, že buď cez náš web, e-mail alebo telefón) a k rezervácii uvediete informáciu, že budete platiť Benefit Plus rekreačným poukazom. Následne si vytvoríte cez systém Benefit Plus tzv. "benefitovú poukážku" na sumu rezervácie. Ako názov prevádzkárne vyberiete: Fatrapark 2 Apartments - Hlavná recepcia. Následne nám príde benefitová poukážka do e-mailu a tým je vaša rezervácia zaplatená.

Cez Benefit Plus kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia).

 • Edenred Dovolenka Karta

Ak plánujete využiť kredit z vašej karty Edenred Dovolenka u nás, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez web, e-mail alebo telefón). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Edenred Dovolenka kartou. Platba cez Edenred Dovolenka následne prebieha cez SMS platbu:

Je potrebné poslať SMS na tel. číslo 0902 028 928. SMS v tvare: WA4009029 (cena rezervácie). Čiže ak bude vaša rezervácia u nás na 100 €. Pošlete SMS na tel. číslo 0902 028 928 v tvare: WA4009029 100

Následne nám príde potvrdenie o zadaní platby. Ak by ste mali so SMS platbou akýkoľvek problém, neváhajte nás kontaktovať.

Cez Edenred Dovolenka kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia).

 • Edenred E-Ticket Caffeteria

Ak vám zamestnávateľ nabil vaše prostiedky rekreačného poukazu na E-Ticket Edenred Benefity Café, a chcete si ich u nás uplatniť, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez web, e-mail alebo telefón). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť cez E-Ticket Cafeteria.

Platba za ubytovanie cez E-Ticket Cafeteria prebieha v troch krokoch:

1. Po vytvorení rezervácie u nás si vytvoríte/"kúpite" e-ticket v hodnote sumy rezervácie

2. Po vytvorení e-ticketu vám príde kód, ktorý nám pošlete

3. Po obdržaní kódu od vás my platbu potvrdíme

Cez E-Ticket Edenred Benefity Café sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia).

 • Callio karta

Je možné u nás uplatniť rekreačný poukaz aj cez Callio Kartu. Je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez web, e-mail alebo telefón). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Callio Kartou. Taktiež je potrebné, aby ste mali na karte nabité finančné prostriedky od vášho zamestnávateľa. K rezervácii vás poprosíme uviesť aj počet a menovitý zoznam zúčastnených osôb s adresami trvalého bydliska (bude to potrebovať firma Callio kvôli overeniu nároku na využitie rekreačného poukazu). Po potvrdení rezervácie od nás, vám firma Callio Karta pošle na váš e-mail odkaz na platobnú bránu, cez ktorú rezerváciu uhradíte.

Cez Callio kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia).

 • DOXX "fpoho" karta

Je možné u nás uplatniť rekreačný poukaz aj cez DOXX fpoho kartu. Je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez web, e-mail alebo telefón). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť DOXX fpoho kartou.

Cez DOXX následne funguje platba tak, že vám zašleme na váš e-mail z DOXX systému link na platobnú bránu, cez ktorú zaplatíte.

Cez DOXX fpoho kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie, miestna daň a taktiež aj strava (raňajky, polpenzia).

Uplatnenie finančného príspevku formou rekreačnej poukážky GUSTO UP karta, Benefit Plus, DOXX "fpoho" karta, Edenred Dovolenka, E-Ticket Cafeteria alebo Callio karta platí IBA pre rezervácie prijaté napriamo (cez našu webovú stránku, telefón alebo e-mail). Platí to aj pre rezervácie prijaté z týchto portálov: Megaubytovanie, Hauzi.

 

Ak vlastníte rekreačný poukaz od inej firmy ako máme na webe uvedené, a chceli by ste ho u nás využiť, pred rezerváciou nás kontaktujte na fatrapark2apartments@gmail.com a overte si, či to bude možné.