Hrabovo

Kam ísť na výlet v Hrabove

Hrabovo - vyše 30 tipov na výlety


Apartmány Fatrapark 2 sa nachádzajú v krásnej prírode Hrabova (Hrabovská dolina) v srdci Veľkej Fatry. Výborná poloha Fatraparku zaručuje, že si tu na svoje prídu tí čo túžia po oddychu v tichej prírode, ale aj tí, čo túžia po adrenalíne a aktívnej dovolenke na Liptove a v Hrabove.

Tip pre tých, ktorí ešte len hľadajú ubytovanie v Hrabove: REZERVÁCIA FATRAPARK 2

Zoznam atrakcií, ktoré sa nachádzajú priamo v Hrabove:


Ski Bike Park Malino Brdo

Ski & Bike Park Malinô Brdo Ružomberok

Ski & Bike Park Malinô Brdo Ružomberok je obľúbené rodinné stredisko. V zime je to najmä lyžovačka na Malinnôm Brde. Stredisko ponúka až 3,9 km dlhú zjazdovku, detské aj zjazdárske zjazdovky a v posledných rokoch je obľúbeným strediskom aj pre nadšencov skialpinizmu. V lete je to bike park Malinô Brdo. Aj v lete je v prevádzke lanovka, ktorou sa z Hrabova vyveziete až hore na stredisko Malinô Brdo Ružomberok. Stredisko je obľúbené medzi bikermi na MTB bicykloch alebo medzi nadšencami bicyklovania v horskom teréne. Stredisko po novom požičiava aj elektro bicykle. A tiež si tu môžete požicať horskú kolobežku alebo motokáru na zjazd dole naspäť do Hrabova.

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 100 m

Tarzánia Hrabovo

Veľmi obľúbenou atrakciou pre deti aj dospelých je Tarzánia Hrabovo - najväčší lanový park na Slovensku. Odporúčame prejsť niektorú z dostupných trás naozaj každému. Počas celej doby ste istený o bezpečnostné lano a inštruktori vás zaškolia a dajú povinnú výbavu. 

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 100 m 

 

Tarzánia Hrabovo

Kralovstvo Hrabovo

Kráľovstvo Hrabovo

Novo vybudovaný zábavný areál najmä pre rodinky s deťmi. Na leto 2022 je tu aktuálne veľká piesková výstava na tému dinosaurov a k tomu: interaktívne detské archeologické pieskovisko, interaktívne ihrisko, ktoré z vašich detí urobí archeológov :), rôzny denný animačný program a súťaže, maľovanie na tvár, airsoftová strelnica, nafukovacie atrakcie pre deti, detské elektrické autíčka, večerné letné kino a rôzne kultúrne podujatia a koncerty. Taktiež si tu môžete kúpiť občerstvenie a nejaké suveníry.

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 500 m

Zipline Hrabovo

Súčasťou areálu Tarzánia Hrabovo je aj Zipline Hrabovo. Lanová dráha, ktorá má až 300 metrov a prechádza cez jazero Hrabovo. Pričom máte krásne výhľady na celú Hrabovskú dolinu a časť strediska Malinô Brdo. Pri jazde sa dosahuje rýchlosť od 40 – 60 km/h. Je to najdlhšia zipline lanovka na Slovovensku. Dráha je váhovo obmedzená pre osoby s váhou minimálne 40 kg a maximálne 120 kg. Je to super zážitok pre tých, ktorí majú radi aj trocha adrenalínu.

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 100 m 

 

Zipline Hrabovo

Hrabovo

Jazero Hrabovo

Vodná nádrž Hrabovo je obľúbená v lete aj v zime. V lete sa môžete kúpať - je to voda stečená z horských potôčikov, takže studenšia, ale v lete je to super na osvieženie. Je tu väčšia trávnatá plocha, ktorá slúži ako pláž na opaľovanie. V lete si tu môžete zapožičať paddle board alebo člnky. V zime obľubujú jazero otužilci a keď je poriadne zamrznuté, tak sa tu dá korčuľovať.

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 100 m

Aquazorbing Hrabovo

Aquazorbing je ďalšou zaujímavou aktivitou, ktorú môžete v Hrabove vyskúšať. Je to nafukovacia gula, do ktorej vojdete, a môžete chodiť po hladine vody. Čo teda vôbec nie je jednoduché a je to sranda pre deti aj pre dospelých.

Vzdialenosť od Fatraparku 2: 100 m 

 

Aquazorbing Hrabovo

 

Hrabovská dolina sa stáva rok čo rok populárnejšou. Niet divu, pretože si tu nájde aktivitu takmer každý. Môžete tu relaxovať, ale aj sa poriadne aktívne zabaviť. Ísť na Tarzániu alebo s deťmi do Kráľovstva Hrabovo. V Reštaurácii Fatrapark 2 si môžete dať super obed a deň zakončiť prechádzkou napríklad do Čutkovskej doliny alebo pivkom v Grill Bare Motajka.

Naše ďalšie tipy na atrakcie a výlety v okolí Hrabova:

V zime sú jednoznačne top atrakciou lyžiarske strediská, ktorých tu v okolí máme niekoľko. Hneď pri Fatraparku je Malinô Brdo Ružomberok a autom dostupné sú aj Donovaly, Kubínska hola či Jasná Nízke Tatry. V okolí Hrabova nájdete aj bežkárske či skialpinistické trasy. Cez leto naši hostia zase oceňujú okolité kopce na turistiku - vo Veľkej Fatre, na Liptove, a samozrejme aj v Tatrách. Obzvlášť turistika na Liptove sa rok čo rok stáva populárnejšou.

Pozrite si fotogalériu Hrabovskej doliny: