Letné a lyžiarske strediská na Liptove

Tipy kam sa ísť lyžovať na Liptove a v okolí Hrabova. Väčšina lyžiarských stredísk sa v lete mení na zábavné bike parky. A kde je najlepší bike park? Inšpirujte na tipmi od Apartmánového domu Fatrapark 2 v Hrabovskej doline.

A tip pre tých, ktorí ešte len hľadajú ubytovanie v Hrabove: rezervujte si ubytovanie priamo v Hrabovskej doline za najlepšie ceny: REZERVÁCIA FATRAPARK 2


Stredisko Malinô Brdo - v lete bike park, v zime ski park

Ski & Bike Park Malinô Brdo Ružomberok je obľúbené rodinné stredisko. V zime je to najmä lyžovačka na Malinnôm Brde. Stredisko ponúka až 3,9 km dlhú zjazdovku, detské aj zjazdárske zjazdovky a v posledných rokoch je obľúbeným strediskom aj pre nadšencov skialpinizmu. V lete je to bike park Malinô Brdo. Okrem downhill trailov na horských bicykloch sú v ponuke na zapožičanie motokáry a horské kolobežky. O aktuálnych cennách na Malinô Brdo sa informujte vždy na ich webe.

Vzdialenosť od Fatraparku: 100 m

Tarzánia Hrabovo a Zipline - adrenalín pre deti aj dospelých

Hrabovská dolina je tiež strediskom samým o sebe a naše apartmány Hrabovo sa nachádzajú priamo tu. Hostia to tu naozaj milujú. Nachádzame sa len 2 km od mesta Ružomberok, ale keď prídete do Hrabova, akoby ste sa ocitli v úplne inom svete. Uvidíte panorámu hustých zelených lesov Veľkej Fatry, a vodnú nádrž, pri ktorej sa bude pravdepodobne niekto opaľovať alebo v nej v zime otužovať. V lete sa môžete na jazere aj člnkovať a vyskúšať si atrakciu Aquazorbing Hrabovo. Dá sa tu samozrejme aj občerstviť - buď v našej Fatrapark reštaurácii alebo tu v lete bývajú aj fastfood stánky s chutnou ponukou. A hádam najobľúbenejšou atrakciou pre deti aj dospelých je Tarzánia Hrabovo - najväčší lanový park na Slovensku. Odporúčame prejsť niektorú z dostupných trás naozaj každému. Počas celej doby ste istený o bezpečnostné lano a inštruktori vás zaškolia a dajú povinnú výbavu. Súčasťou tarzánie je aj Hrabovo Zipline - 300 m dlhá lanovka, ktorá ide ponad jazero Hrabovo. Je z nej naozaj nádherný výhľad na celú Hrabovskú dolinu.

Vzdialenosť od Fatraparku: 100 m 

 

Kráľovstvo Hrabovo - zábavný areál pre celú rodinu

Vitajte v Obrove - v jedinečnom svete obra Čutka v Čutkove pri Ružomberku. Zábavný areál pre deti do veku cca 12 rokov. Do Obrova platí zľava s Liptov Region Card, ktorú od nás dostanete zadarmo. V Obrove sa nachádzajú rôzne stanovištia, ktoré deti prechádzajú. Každé zo stanovíšť má svoj príbeh a je spojené s obrom Čutkom. V areáli sa nachádzajú aj animátori, ktorí deti tymito stanovišťami prevedú. Ak k nám plánujete školský výlet a Obrovo by ste pre deti radi zorganizovali, odporúčame osloviť majiteľov zábavného parku a našich partnerov firmu Liptov Active.

Vzdialenosť od Fatraparku: 500 m

Kubínska Hoľa - bike park a lyžiarske stredisko

Stredisko Kubínska Hoľa Ski je obľúbené pre svoje široké zjazdovky a veľmi pekné výhlady na Západné Tatry a Chočské Vrchy. Radí sa medzi obľúbené rodinné lyžiarske strediská na Slovensku. Má 14 km upravených lyžiarskych tratí, 2 lanovky a 8 vlekov. Sú tu k dispozícii aj freeride trasy, bežkárske trate a snowboard park. Odporúčame kúpiť skipas na Kubínsku Hoľu online vopred na ich webe. Šikovne sa tak vyhnete dlhým radám pri pokladni. V lete ponúka Ski Park Kubínska Hoľa zopár cyklotrás - trasy sú nenáročné a vhodné pre každú vekovú skupinu. Plus ak sa vám nechce šľapať do kopca, môžete sa vyviesť lanovkou. Ďalej stredisko ponúka turistické trasy na Orave, otvorené bufety alebo si môžete zapožičať horské trojkolky a horské kolobežky.

Vzdialenosť od Fatraparku: 33 km

 

Jasná Nízke Tatry - kvalitná lyžovačka na Chopku

Jasná Nízke Tatry je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde je až 49 km lyžiarskych zjazdoviek rôznych náročností. Je to nielen najväčšie, ale aj najmodernejšie stredisko - nájdete tu veľké vyhrievané lanovky, moderný zasnežovací systém vďaka ktorému sa na Jasnej lyžuje dlhé mesiace. Na svoje si tu prídu aj milovníci adrenalínového lyžovania a snowboardovania vo freeride zóne snowparku Jasná. My máme na Jasnej najradšej výhľady na okolité kopce. Odporúčame lyžovať skôr na južnej strane Chopku - táto strana je síce menej rozvinutá, ale býva tu oveľa menej ľudí, čo vám vo výsledku zaručí kvalitnejší zážitok z lyžovačky. Autom prídete do Demänovskej doliny - čiže na severnú časť Chopku - ale lanovkou sa potom na juh ľahko dostanete.

Vzdialenosť od Fatraparku: 32 km

Donovaly - rodinné lyžiarske stredisko

Park SNOW Donovaly patrí tiež medzi najznámejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Zjazdovky tu spolu tvoria až 11 km. Stredisko je rozdelené do dvoch častí - Záhradište a Nová Hoľa. Záhradište je skôr vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Premáva tu 4-sedačková lanovka a lyžiarske vleky. Nová Hoľa zase ponúka zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Premáva tu 6-sedačková lanovka a 8-miestna kabínka a aj lyžiarsky vlek. Pri dolnej stanici lanovky na Novú hoľu nájdete aj klzisko a jedinečnou atrakciou je tu jazda na psích záprahoch a snowparagliding.

Vzdialenosť od Fatraparku: 29 km

 

Rafting Ružomberok - zábava pre celú rodinu

Zdolať rieku Váh - to je zábava pre všetkých členov rodiny. Zažite rafting na Liptove so skúseným inštruktorom. Rafting je potrebné rezervovať aspoň 1 deň predtým, ako chcete naň ísť. Kontakt nájdete u našich partnerov firma Liptov Active - Rafting Ružomberok. Prenajíma sa 6-miestny raftový čln s pádlami a vestami a sprievodcom na člne. Na výber je viacero splavových trás, z ktorých si môžete vybrať. So sebou si zoberte športové oblečenie, obuv vhodnú do vody (ideálne šlapky/sandále) a vodu či občerstvenie. Môžete si so sebou zobrať aj techniku (telefón/fotoaparát), uskladnia sa v nepremokavom batohu. Ak neviete, čo robiť na Liptove a turistické chodníky už máte pochodené, tak rafting počas vašej dovolenky u nás na Fatraparku určite nevynechajte. Rafting je vhodný aj pre deti od 3 rokoch (a s deťmi do 3 rokov vám inštruktor vyberie kratší a jednoduchší splav).

Vzdialenosť od Fatraparku: 4 km 

Ovečkoland - kŕmenie ovečiek a jazda na koni v Pavčinej Lehote

Ovečkoland je unikátny zábavný park, ktorý reprezentuje tradičnú ľudovú kultúru Slovenska. Môžete si tu skúsiť, aké to je "prebačovať" ovečku cez prekážkovú dráhu, zahrať sa s jahniatkom alebo ovečky nakŕmiť. Krásne je tu najmä aj okolie - nádherné výhlady na Liptovskú kotlinu a panoráma Nízkych a Západných Tatier. A deti do 12 rokov si tu môžu vyskúšať aj jazdu na koni - opäť s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. Ovečkoland je otvorený len počas letnej sezóny, pred návštevou si skontrolujte na webe Ovečkolandu, či je park otvorený.

Vzdialenosť od Fatraparku: 33 km (do navigácie zadajte FUN Park Žiarce)

 

Obrovo - detské atrakcie v Čutkovskej doline pri Ružomberku

Vitajte v Obrove - v jedinečnom svete obra Čutka v Čutkove pri Ružomberku. Zábavný areál pre deti do veku cca 12 rokov. Do Obrova platí zľava s Liptov Region Card, ktorú od nás dostanete zadarmo. V Obrove sa nachádzajú rôzne stanovištia, ktoré deti prechádzajú. Každé zo stanovíšť má svoj príbeh a je spojené s obrom Čutkom. V areáli sa nachádzajú aj animátori, ktorí deti tymito stanovišťami prevedú. Ak k nám plánujete školský výlet a Obrovo by ste pre deti radi zorganizovali, odporúčame osloviť majiteľov zábavného parku a našich partnerov firmu Liptov Active.

Vzdialenosť od Fatraparku: 5 km