Cyklotrasy v okolí Hrabova a Malinô Brdo

Zaujímavé miesta na cyklo turistiku priamo z Hrabova a v blízkom okolí Hrabovskej doliny.

A tip pre tých, ktorí ešte len hľadajú ubytovanie v Hrabove: rezervujte si ubytovanie priamo v Hrabovskej doline za najlepšie ceny: REZERVÁCIA FATRAPARK 2


Hrabovská dolina - Čutkovská dolina - Hrabovská dolina

Hrabovská dolina a Čutkovská dolina sú jedny z najkrajších miest v Ružomberku. Tieto dve krásne doliny sú prepojené lesnou cyklotrasou. Trasa začína priamo od nás z Fatraparku 2. Je to nenáročná cyklotrasa s miernym stúpaním. Pôjdete hore asfaltovou cestou a po cca 200 metroch stúpania popri chatách prídete k rozdvojke. Napravo smeruje Obrova cesta. Naľavo smeruje Medvedia cesta. Vy sa vydávate doprava na Obrovu cestu, ktorá sa časom zmení na lesnú zvážnicu po žltej cyklo značke. Trasa vedie až do Obrova - detského areálu v Čutkovskej doline. Po trase sú uložené veci Obra "Čutka" - obrove okuliare, obrova stolička... ktoré sú milou atrakciou pre deti. V Čutkove sa následne môžete občerstviť a osviežiť v Kolibe u Dobrého Pastiera alebo v Kolibe Fatranka. Naspäť do Hrabovskej doliny môžete ísť rovnakou cestou.

Vzdialenosť: cca 10 km

Náročnosť: ľahká

Hrabovská dolina - Čutkovská dolina - Ľubochnianska dolina - Švošov - Hrboltová - Hrabovská dolina

Túto trasu odporúčame na celodenný výlet. Je to veľmi krásny okruh, ale buď si nachystajte kondičku, alebo elektro bicykel ;). Môžete začať priamo od nás z Fatraparku 2. Pôjdete hore sfaltovou cestou a napojíte sa doprava na Obrovu cestu. Po žltej cyklo značke sa dostanete do Čutkovskej doliny. Za Čutkovskou dolinou pokračujete na smer Ľubochňa po zelenej cyklo značke lesnou trasou. Pripravte sa najprv na dlhšie stúpanie, a potom na dlhší zjazd. V tomto úseku určite oceníte elektro bicykel. Ak si trasu dáte do aplikácie "Mapy.cz" je to tá zelená cyklo značka, ktorá vedie nad Červený grúň cez les. Po zjazde sa napojíte na cyklotrasu v Ľubochnianskej doline, ktorá je už príjemná  asfaltová trasa. V Ľubochni sa môžete občerstviť, a po afaltovej cyklotrase pokračovať cez dediny Švošov a Hrboltová naspäť do Hrabovskej doliny k Fatraparku 2.

Vzdialenosť: cca 50 km

Náročnosť: ťažšia (odporúčaný elektro bicykel)

Ružomberok Cyklokorytnička - Podsuchá - Smrekovica - Vlkolínec - Ružomberok Cyklokorytnička

Krásna trasa, no ak nie ste profík, odporúčame ju absolvovať s elektro bicyklom. Elektro bike si požičiate napr. v E-bike Point Ružomberok. A následne iba pár metrov od nich začína cyklotrasa "Cyklokorytnička". Po červenej cyklo značke pokračujete príjemnou trasou popri rieke až na Podsuchú. Tu sa môžete občerstviť na Kolibe Bodega. A pokračujete na poriadny stupák po modrej značke na "Vojenská zotavovňa Smrekovica". Na Smrekovici je tiež bufet. Následne pokračujete po modrej značke na Malú Smrekovicu (smer na Ružomberok). Na začiatku tejto trasy bude krátky úsek, ktorý pripomína skôr turistickú cestu, avšak potom to už bude ok, a výhľady super. Modrá značka vás privedie k Mini Farme Sidorovo, odkiaľ pokračujete dole po žltej značke do Vlkolínca. Tu je opäť koliba. Z Vlkolínca opäť po modrej značke si dáte príjemný zjazd asfaltom a napojíte sa naspäť na Cyklokorytničku. 

Vzdialenosť: cca 40 km

Náročnosť: ťažšia (odporúčaný elektro bicykel)

Cyklokorytnička: Ružomberok - Biely Potok - Jazierce - Podsuchá - Liptovská Osada - Patočiny - Korytnica Kúpele - Ružomberok

Príjemná trasa po celej Cyklokorytničke z Ružomberka až do Kúpelov Korytnica. Je to prevažne asfaltová cyklotrasa, prevažnú časť lemuje rieku Revúca. Cca na troch miestach križuje táto cyklotrasa hlavnú cestu, tak v týchto úsekoch zvýšte pozornosť. Je to dlhšia trasa, avšak netreba elektro bicykel. 

Vzdialenosť: cca 55 km

Náročnosť: stredná