Aquaparky, Jazerá a Wellness na Liptove

Tipy kam sa ísť kúpať na Liptove a v okolí Hrabova. A kde je najlepší wellness? Inšpirujte na tipmi od Apartmánového domu Fatrapark 2 v Hrabovskej doline.

A tip pre tých, ktorí ešte len hľadajú ubytovanie na Liptove: rezervujte si ubytovanie priamo v Hrabovskej doline za najlepšie ceny: REZERVÁCIA FATRAPARK 2


Vodná nádrž Hrabovo - kúpanie, paddleboard a tarzánia

Vodná nádrž Hrabovo sa nachádza hneď pri nás, iba 100 m od Fatraparku 2. Je to menšia vodná nádrž, kde steká horská voda. To znamená, že v lete je príjemne ochladzujúca. A na jar, jeseň či v zime slúži ako otužovacie jazero pre ľadových medveďov ;). Pri nádrži je aj trávnatá pláž, kde sa môžete opaľovať. A v letnej sezóne tu bývajú rôzne atrakcie pre deti - napríklad Aquazorbing (plávanie v nafukovacej lopte na vode), požičovňa paddleboardov alebo Tarzánia Hrabovo. V rámci Tarzánie Hrabovo si môžete vyskúsať Zipline ponad vodnú nádrž Hrabovo. Pri vodnej nádrži je hneď aj bufet, kde sa môžete občerstviť.

Vzdialenosť od Fatraparku: 100 m

Aquapark Tatralandia - zábavný park a výborný wellness

Tatralandia Liptovský Mikuláš je asi najobľúbenejším a najnavštevovanejším aquaparkom na Slovensku. V Aquaparku Tatralandia je v ponuke až 10 bazénov, 14 tobogánov, surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia, Tropický raj Tatralandia, wellness a saunový svet. V Tatralandii taktiež nájdete atrakciu Hurricane Factory Tatralandia, kde si môžete vyskúšať, aké je to lietať. Odporúčame kúpiť vstupné do Tatralandie vopred online cez Gopass, šikovne sa tak vyhnete dlhým radám. Aquapark Tatralandia na Liptove je otvorený celoročne a tak je jeho návšteva vhodná za každého počasia a je výborným oddychovým doplnkom k turistike na Liptove.

Vzdialenosť od Fatraparku: 32 km 

 

Šútovské jazero - kúpanie v srdci prírody

Zatopený lom Šútovo je obľúbenou rekreačnou lokalitou vďaka jeho priezračnej vode tyrkysovej farby. Je to aj takzvaný "instagram spot", kde si môžete spraviť pekné fotky. Šútovské jazero odporúčame navštíviť najmä v letnej sezóne najlepšie v horúčavách. Jej poloha medzi kopcami severného Slovenska zaručuje, že voda tu zvykne byť chladnejšia, a teda počas letných horúčav je to veľmi osviežujúce. Kúpanie v Šútovskom jazere je možné na dvoch veľkých plážach, s dobrým vstupom do vody, a na jednej ohradenej nudapláži Šútovo. Pre nadšencov turistiky tu je obľúbenou atrakciou aj Vodopád Šútovo, kde najprv vedie príjemná asfaltová cesta a neskôr kamenistá strmšia cesta. Trasa tam aj späť má cca 9 km a je vhodná aj pre menšie deti (s detským kočíkom sa tam ale nedostanete). Po ceste na Šútovský vodopád sa môžete občerstviť na Chate Vodopád, alebo potom pri jazere v lokálnych bufetoch. Pri jazere sú aj toalety.

Vzdialenosť od Fatraparku: 23 km

Liptovská Mara - Slovenské more na Liptove

Centrom kúpania na vodnej nádrži Liptovská Mara je pláž v Liptovskom Trnovci. Vstup na plážové kúpalisko je v letnej sezóne spoplatnený a vstup so psom je zakázaný. Obľúbenou atrakciou je plavba Loďou Mária. Ďalšími obľúbenými atrakciami na Liptovskej Mare sú vodné športy ako: kajaking, wakeboarding, wakesurfing, jazda na vodnom skútri, paddleboarding. Alebo vodné atrakcie ako: nafukovací banán, motorový čln, flyboard, vodný bicykel, aquazorbing, bumper ball, lodičky pre deti a skákacie atrakcie s trampolínou. Pre milovníkov rybárčenia je na Liptovskej Mare aj možnosť rybolovu. Naši hostia (najčastiejšie nečlenovia miestneho zväzu a cudzinci) si musia kúpiť hosťovacie povolenie na lov rýb. Je to možné zakúpiť v rybárskych obchodoch ESOX alebo STARFISH v Liptovskom Mikuláši. Cena na jeden deň je 17 €.

Vzdialenosť od Fatraparku: 29 km

 

Termálny prameň Kalameny - prírodné kúpele na Liptove

Termálny prameň Kalameny sa nachádza asi 1 km od obce Kalameny v krásnej prírode Liptova. Z obce tam vedie asfaltová cesta, takže príjazd je jednoduchý aj v zime. Je tam vybudované umelé jazierko 20x10 m a v jeho strede je umelý vrt s teplou vodou cca 33°C. Voda v jazierku je jemne oranžová. To je spôsobené tým, že je jemne mineralizovaná a môžete z nej cítiť sírny zápach. Z umelého vrtu vyviera fontána s tlakovým prúdom, ktorý vás vymasíruje. V zimnej sezóne si tu príjemne oddýchnete po lyžovačke na Liptove, v letnej sezóne môžete využiť aj ohnisko s posedením. Vstup do termálneho prameňa Kalameny je bezplatný počas celého roka. Cesta do Kalamenov z Ružomberka je menej frekventovaná, takže ju odporúčame absolvovať aj na bicykli.

Vzdialenosť od Fatraparku: 15 km

Kúpele Lúčky - liečivá minerálna termálna voda na Liptove

Kúpele Lúčky sú tým pravým miestom na oddych a ozdravovanie v okolí Ružomberka a na Liptove. Naši hostia radi navštevujú Aqua-Vital Park, kde je niekoľko vonkajších aj vnútorných bazénov, sauny, príjemné epidárium a vírivka. V bazénoch je liečivá minerálna termálna voda. Súčasťou wellness centra v Lúčkach je aj soľná jaskyňa s relaxačnou hudbou. Kúpele Lúčky majú aj privátny wellness, ktorý sa nachádza v hoteli Dependance Liptov, ten si môžete rezervovať aj súkromne - je tam vírivka so slanou vodou, fínska sauna, infrasauna a ochladzovacia kaďa.

Vzdialenosť od Fatraparku: 16 km

 

Aquapark Bešeňová - najlepší wellness na Liptove

Bešeňová aquapark patrí medzi TOP navštevované thermal parky na Slovensku a na Liptove. Cez ich program Gopass môžete využiť do Bešeňovej zľavu, prípadne si cez Gopass môžete kúpiť online lístok. Šikovne sa tak vyhnete dlhým radám pri pokladni. Bešeňová aquapark je tiež ideálnym relaxom po ťažšej turistike na Liptove alebo v Tatrách. Vodný park je otvorený celoročne a ponúka 9 celoročne otvorených bazénov - 4 termálne bazény a 5 vyhrievaných vnútorných bazénov. Počasie v Bešeňovej preto nikdy nebude prekážkou.

Vzdialenosť od Fatraparku: 14 km