Malinô Brdo

Ski & Bike Park Malinô Brdo Ružomberok

AKTUÁLNE: Stredisko je otvorené každý deň od 8:30 do 15:30. Od februára bude otvorené až do 16:00. Tešíme sa na vás.

Malinô Brdo Ružomberok je známe športové stredisko navštevované celoročne. Nachádza sa iba 5 minút od centra mesta Ružomberok, ale vyzerá oveľa lepšie ako samotné mesto :) Keď vstúpite do Hrabovskej doliny, čo je rekreačná oblasť pod Malinôm Brdom, ocitnete sa v úplne inom svete. V zelenej prírode.

Stredisko Malinô Brdo je vsadené do nádhernej prírody Národného parku Veľká Fatra. A štartová kabínová lanovka, ktorá vás vyvezie na Malinô Brdo, začína v prírodnej rekreačnej oblasti - Hrabovská dolina. V Hrabove sú vybudované ubytovacie zariadenia, reštaurácie, jazero, trávnatá pláž, adrenalínové atrakcie, detské atrakcie, požičovne lyží či elektro bicyklov.

Ubytovanie Malinô Brdo

Fatrapark 2 sú krásne apartmány a najlepšia reštaurácia pod Malinôm Brdom v Hrabove. Pozrite si fotogalériu našich apartmánov na Malinô Brde:

Ski Park Malinô Brdo Ružomberok

V zimnej sezóne funguje Malinô Brdo ako lyžiarske stredisko. Je to stredisko vhodné pre všetky typy lyžiarov od začiatočníkov až po super lyžiarov. Od sezóny 2023 je tu vybudovaný aj bežkársky okruh a na svoje si prídu aj milovníci ski-touringu alebo ski-alpinizmu.

Mapa zjazdoviek v Ski Park Malinô Brdo Ružomberok


Ski Park Malino Brdo

Zjazdové lyžovanie Malinô Brdo Ružomberok

Zjazdovky: Nachádza sa tu až 10 km širokých zjazdoviek. Sú tu dve detské modré zjazdovky č. 7 a č. 8, hlavná zjazdovka je červená č. 1a, ale je dosť široká, takže nemusia sa báť ani slabší lyžiari. Skúsení lyžiari si pochvaľujú aj druhú stranu zjazdoviek červené a čierne č. 4 a č. 5. No najlepšie na Malinô Brde je, keď je spustená už aj druhá časť hlavnej zjazdovky č. 1b, ktorá vedie dole do Hrabovskej doliny. Keď sa jazdí až dole do Hrabova, tak má hlavná zjazdovka spolu až 4 km. Zjazdovka 1b je užšia, ale nemá strmé úseky, je červeno-modrá, a určite vhodná pre každý typ lyžiara. Je nádherná, vedie popri lese.
Lanovky: začína sa v Hrabove pri hlavnom parkovisku 8-kabínovou lanovkou (iba 100m od Apartmánov Fatrapark 2)
ďalej sú hore na stredisku: 4-sedačková lanovka, 2 x poma, a 3 x detský vlek (poma)

Bežkovanie Malinô Brdo Ružomberok

Počas zimnej sezóny 2022 / 2023 sa otvoril bežkársky okruh na Malinô Brde. Je to okruh s dĺžkou 1,5 km a s prevýšením 70m. Je vhodný pre tých bežkárov, ktorí majú radi korčuliarsky štýl bežkovania.
Pre bežkovanie vám stačí si zakúpiť obojstranný lístok na Kabínovú lanovku z Hrabova. Zídete detskou zjazdovkou č. 7 až k začiatku hlavnej zjazdovky, ktorá vedie do Hrabova č. 1b a vedľa začiatku tejto zjazdovky sa nachádza bežkársky okruh.

 

Bežkovanie Malino Brdo

Skialp Malino Brdo

Skialpinizmus Malinô Brdo Ružomberok

Malinô Brdo myslí aj najnovší obľúbený trend Slovákov - skialpovanie alebo skitouring. Okrem štandardného výšľapu po štandardných zjazdovkách tu sú aj iné trasy:
Medvedia cesta-Mederlyho chata-Malinné: vyznačená trasa pre skialpinistov vedie po náučnom chodníku, ktorý končí na križovatke pri Vlkolínskych lúkach, odtiaľ pokračuje cesta po chodníku k chate Mederlička cez Sedlo pod Vtáčnikom až na vrchol Malinné.
Medvedia cesta-Malinô Brdo: Z Medvedej cesty môžete tak isto pokračovať po chodníku až do strediska k vlekom, kde po lesnom chodníku popri Mini farme Sidorovo sa dostanete až do stredska Malinô Brdo.
Modrý Zamat-Malinô Brdo: Náročnejšia trasa, ktorá kopíruje trasu letnej trasy bikeparku.
Trasu je možné využívať iba pri dobrých snehových podmienkach.
Malinô Brdo apré ski-Malinné: Trasa vedie po ľavej strane hlavného kopca (popri bukových stromoch), kde je vyhradená časť zjazdovky určená pre skialpinistov, ktorá vedie až na vrchol Malinné.

Sánkovanie s deťmi Malinô Brdo Ružomberok

Samozrejme stredisko ráta s tým, že nie všetci sú lyžiari, alebo teda, že ešte nie všetky deti sú lyžiarmi :) Ak sa chcete ísť pozrieť z Hrabova hore na Malinô Brdo, môžete si zakúpiť lístok na kabínovú lanovku pre peších turistov. A bezpečne sánkovať sa môžete na Malinô Brde na kopci nad Chatou Dária, vedľa zjazdovky č. 7. Deti do 6 rokov majú dokonca lístok na kabínovú lanovku zadarmo. Do kabínovej lanovky môžete ísť aj s kočíkom. Dajú sa zapožičať aj sánky za 5 € v požičovni Rental v Hrabove, vedľa pokladni na lanovku. Alebo v Apartmánovom dome Fatrapark 2 máme tiež nejaké sánky na zapožičanie pre našich hostí.

 

Sankovanie Malino Brdo

 

Fotogaléria Malinô Brdo Ružomberok v zime

 

Bike Park Malinô Brdo Ružomberok

V letnej sezóne funguje Malinô Brdo prevažne ako bike park pre zjazd na horských bicykloch. Ale ponúka aj úseky vhodné na jazdu na horských terénnych kolobežkách a motokárach, ktoré si môžete na stredisku zapožičať.

Trate na zjazd na horských bicykloch sú dlhé spolu až 10 km, čím sa radí Bike Park Malinô Brdo medzi TOP bike strediská na Slovensku. Malinô Brdo vo veľkom navštevujú aj bikery z celej strednej a okolitej Európy a sú z Malinô Brda naozaj nadšení.

Mapa bike trailov v stredisku Malinô Brdo Ružomberok:

Zoznam bike trailov v stredisku Malinô Brdo Ružomberok


Bike Park Malino Brdo Zelena Trail

Zelená - Bike Park Malinô Brdo

Ide o najjednoduchšiu trať ideálnu pre úplných začiatočníkov a rodiny s deťmi. Nachádza sa pod vrchnou stanicou lanovky a je prevažne tvorená z lesných ciest a trávnatých plôch. Nie je nič jednoduchšie, ako si v požičovni zobrať bike aj výbavu a pustiť sa dole „tenkrát poprvé"!


Dĺžka: 4 300 m

Modrý Zamat - Bike Park Malinô Brdo

Zoznámte sa s touto freeridovou traťou, ktorá je pre mnohých najobľúbenejšou v Ružomberku. Priamo na štarte sa začína ako samostatná lajna a na 90 % ju tvorí umelo tvarovaný hlinený povrch. Je tu množstvo klopených zákrut (cca 60), skokov, dvojákov, lavíc a vĺn. Je určená rovnako pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených jazdcov. Každý si tak v svojom tempe príde na svoje. Rozhodne odporúčame!


Dĺžka: 3 100 m

 

Bike Park Malino Brdo Modry Zamat Trail

Bike Park Malino Brdo Low Ryder Trail

Low ryder - Bike Park Malinô Brdo

Táto trať je určená pre menej skúsených jazdcov a má charakter DH singletracku bez umelých prekážok. Nastupuje sa na ňu z trate č. 2 zhruba po 1,3 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej sa môžete napojiť na čísla 1, 2 a 4.


Dĺžka: 500 m

 

Fotogaléria Malinô Brdo Ružomberok v lete

 

Tipy na atrakcie a výlety v okolí Malinô Brdo Ružomberok