Fatrapark 2 Apartments

Offering free WiFi and a terrace, Fatrapark 2 Apartments is located in Ružomberok, 100 metres from Ruzomberok - Malino Brdo. Vlkolinec Village is 3.5 km away. Free private parking is available on site.

The accommodation has a TV. Some units feature a seating area and/or balcony. There is also a kitchenette, fitted with a microwave. A fridge and kettle are also provided. There is a private bathroom with a shower in every unit. Towels are available.

Guests can enjoy a meal at the on-site restaurant, followed by a drink at the bar.

You can play billiards at the property, and the area is popular for skiing. A number of activities are offered in the area, such as cycling and hiking. Likava Castle is 3.7 km from Fatrapark 2 Apartments. The nearest airport is Poprad-Tatry Airport, 71 km from Fatrapark 2 Apartments.

Letná sezóna vo Fatraparku

V lete môžete navštíviť Bike Park Malinô Brdo, ísť na turistiku, opaľovať sa alebo skúsiť aquazorbing, člnkovanie či lanovú dráhu pri vodnej nádrži, ísť do Tarzánie... To všetko je k dispozícii v Hrabovskej doline, takže hneď vedľa Fatraparku. Autom sa po pár kilometroch dostanete k Aquaparku Bešeňová, Tatralandia, Vlkolínec, hrad Likavka, veľa jaskýň, jazier, turistických chodníkov atď.

Zimná sezóna vo Fatraparku

V zime je možné lyžovať v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo, lanovka Hrabovo je od nás vzdialená iba 100 m. Blízko sú aj strediská Kubínska Hoľa a Jasná Nízke Tatry

Okrem ubytovania môžete využiť reštauráciu, spoločenskú miestnosť s biliardom alebo stolným futbalom, detský kútik alebo posedenie s ohniskom. Upozorňujeme, že naše apartmány sú samoobslužné, nemáme dennú izbovú službu.

Apartmány Hrabovo Fatrapark 2