Близлежащие достопримечательности Ружомберок

Близлежащие достопримечательности Ружомберок

Вы можете быть вдохновлены нашими советами о том, куда отправиться в путешествие по Fatrapark Apartments

Lyžiarske a letné strediská na Liptove

Ski Malinô Brdo - lyžovačka a turistika v Hrabove

Ski & Bike Park Malinô Brdo Ružomberok является популярным местом в этой области. Зимой семьи особенно любят кататься на лыжах в Малино Брдо. Курорт предлагает лыжные трассы длиной до 3,9 км, детские и лыжные трассы и в последние годы является популярным курортом для любителей лыж.
Летом они приезжают на своих горных велосипедах в парк велосипедов Malinô brdo. Помимо трасс для спуска, можно взять напрокат картинг и горные скутеры.
Вы всегда можете узнать о текущих прайс-листах в Malinô Brdo на их веб-сайте (если вы хотите перейти по ссылке http://skipark.sk/). Мы также рекомендуем использовать скидки, которые Malinô Brdo (для скипасс) предлагает через Zlavomat или Liptov Region Card.
Расстояние от Фатрапарк всего 100 м от фуникулера Грабово

Hrabovo a Tarzánia Hrabovo - obľúbené rodinné stredisko

Hrabovská dolina prezývaná Hrabovo je tiež strediskom samým o sebe a naše apartmány sa nachádzajú priamo tu. Hostia to tu naozaj milujú. Nachádzame sa len 2 km od mesta Ružomberok, ale keď prídete do Hrabova, akoby ste sa ocitli v úplne inom svete. Uvidíte panorámu hustých zelených lesov Veľkej Fatry, a vodnú nádrž, pri ktorej sa bude pravdepodobne niekto opaľovať alebo v nej v zime otužovať. V lete sa môžete na jazere aj člnkovať a vyskúšať si atrakciu Aquazorbing Hrabovo. Dá sa tu samozrejme aj občerstviť - buď v našej Fatrapark reštaurácii alebo tu v lete bývajú aj fastfood stánky s chutnou ponukou. A hádam najobľúbenejšou atrakciou pre deti aj dospelých je Tarzánia Hrabovo - najväčší lanový park na Slovensku.  Odporúčame prejsť niektorú z dostupných trás naozaj každému. Počas celej doby ste istený o bezpečnostné lano a inštruktori vás zaškolia a dajú povinnú výbavu. Súčasťou tarzánie je aj Hrabovo Zipline - 300 m dlhá lanovka, ktorá ide ponad jazero Hrabovo. Je z nej naozaj nádherný výhľad na celú Hrabovskú dolinu. Vzdialenosť Fatraparku od centra Hrabova je iba 100m. 

Čutkovská dolina - Koliba Pastier a Liptov Active

Čutkovská dolina je ďalšou obľúbenou dolinou v Ružomberku a s našou Hrabovskou dolinou je prepojená lesným turistickým prechodom. Môžete sa tak pokochať krásami oboch liptovských dolín počas jednej prechádzky alebo jazdy na bicykli (cesta je vhodná aj ako cyklotrasa). Turistická trasa začína na parkovisku pri Apartmánoch Hrabovo a pokračujete po asfaltovej ceste až ku krmelcom, stále po značke cyklotrasy. Celá trasa má cca 4,5 km (9 km tam aj späť) a končí sa v Čutkovskej doline pri reštaurácii Koliba u dobrého pastiera, kde sa za odmenu chutne odmeníte. 

Obrovo - detské atrakcie v Čutkovskej doline pri Ružomberku

Vitajte v Obrove - v jedinečnom svete obra Čutka v Čutkove pri Ružomberku. Zábavný areál pre deti do veku cca 12 rokov. Do Obrova platí zľava s Liptov Region Card, ktorú od nás dostanete zadarmo. V Obrove sa nachádzajú rôzne stanovištia, ktoré deti prechádzajú. Každé zo stanovíšť má svoj príbeh a je spojené s obrom Čutkom. V areáli sa nachádzajú aj animátori, ktorí deti tymito stanovišťami prevedú. Ak k nám plánujete školský výlet a Obrovo by ste pre deti radi zorganizovali, odporúčame osloviť majiteľov zábavného parku a našich partnerov Liptov Active. Od Fatraparku je Obrovo 4 km.

Rafting Ružomberok - zábava pre celú rodinu

Zdolať rieku Váh - to je zábava pre všetkých členov rodiny. Zažite rafting na Liptove so skúseným inštruktorom. Rafting je potrebné rezervovať aspoň 1 deň predtým, ako chcete naň ísť. Kontakt nájdete u našich partnerov Liptov Active - Rafting Ružomberok. Prenajíma sa 6-miestny raftový čln s pádlami a vestami a sprievodcom na člne. Na výber je viacero splavových trás, z ktorých si môžete vybrať. So sebou si zoberte športové oblečenie, obuv vhodnú do vody (ideálne šlapky/sandále) a vodu či občerstvenie. Môžete si so sebou zobrať aj techniku (telefón/fotoaparát), uskladnia sa v nepremokavom batohu. Ak neviete, čo robiť na Liptove a turistické chodníky už máte pochodené, tak rafting počas vašej dovolenky u nás na Fatraparku určite nevynechajte. Rafting je vhodný aj pre deti od 3 rokoch (a s deťmi do 3 rokov vám inštruktor vyberie kratší a jednoduchší splav). Prístavisko v Ružomberku je od Fatraparku 4 km.

Ovečkoland - kŕmenie ovečiek a jazda na koni v Pavčinej Lehote

Ovečkoland je unikátny zábavný park, ktorý reprezentuje tradičnú ľudovú kultúru Slovenska. Môžete si tu skúsiť, aké to je "prebačovať" ovečku cez prekážkovú dráhu, zahrať sa s jahniatkom alebo ovečky nakŕmiť. Krásne je tu najmä aj okolie - nádherné výhlady na Liptovskú kotlinu a panoráma Nízkych a Západných Tatier. A deti do 12 rokov si tu môžu vyskúšať aj jazdu na koni - opäť s nádhernými výhľadmi na Nízke Tatry. Ovečkoland je otvorený len počas letnej sezóny, pred návštevou si skontrolujte na webe Ovečkolandu, či je park otvorený. Od Fatraparku to je 33 km (do navigácie zadajte FUN Park Žiarce)

Lyžovačka na Kubínskej Holi v zime, turistika v lete

Stredisko Kubínska Hoľa Ski je obľúbené pre svoje široké zjazdovky a veľmi pekné výhlady na Západné Tatry a Chočské Vrchy. Radí sa medzi obľúbené rodinné lyžiarske strediská na Slovensku. Má 14 km upravených lyžiarskych tratí, 2 lanovky a 8 vlekov. Sú tu k dispozícii aj freeride trasy, bežkárske trate a snowboard park. Odporúčame kúpiť skipas na Kubínsku Hoľu online vopred na ich webe. Šikovne sa tak vyhnete dlhým radám pri pokladni. 
V lete ponúka Ski Park Kubínska Hoľa zopár cyklotrás - trasy sú nenáročné a vhodné pre každú vekovú skupinu. Plus ak sa vám nechce šľapať do kopca, môžete sa vyviesť lanovkou. Ďalej stredisko ponúka turistické trasy na Orave, otvorené bufety alebo si môžete zapožičať horské trojkolky a horské kolobežky. Z Fatraparku na Kubínsku Hoľu je to cca 33km.

Jasná Nízke Tatry - kvalitná lyžovačka na Chopku

Jasná Nízke Tatry je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde je až 49 km lyžiarskych zjazdoviek rôznych náročností. Je to nielen najväčšie, ale aj najmodernejšie stredisko - nájdete tu veľké vyhrievané lanovky, moderný zasnežovací systém vďaka ktorému sa na Jasnej lyžuje dlhé mesiace. Na svoje si tu prídu aj milovníci adrenalínového lyžovania a snowboardovania vo freeride zóne snowparku Jasná. My máme na Jasnej najradšej výhlady, ktoré len tak inde nezažijete. Odporúčame lyžovať skôr na južnej strane Chopku - táto strana je síce menej rozvinutá, ale býva tu oveľa menej ľudí, čo vám vo výsledku zaručí kvalitnejší zážitok z lyžovačky. Autom prídete do Demänovskej doliny - čiže na severnú časť Chopku - ale lanovkou sa potom na juh ľahko dostanete. Do Jasnej vám poskytujeme zľavy na skipass cez GOPASS. Ohľadom zakúpenia výhodného skipassu nás kontaktujte. Z Fatraparku do Jasnej je to cca 32 km. 

Kúpanie a wellness na Liptove

Aquapark Bešeňová - najlepší wellness na Liptove

Bešeňová aquapark patrí medzi TOP navštevované thermal parky na Slovensku. Cez ich program Gopass môžete využiť do Bešeňovej zľavu, prípadne si cez Gopass môžete pozrieť aj cenník Bešeňovej a online kúpiť lístok. Šikovne sa tak vyhnete dlhým radám pri pokladni. Bešeňová aquapark je tiež ideálnym relaxom po ťažšej turistike na Liptove alebo v Tatrách.
Vodný park je otvorený celoročne a ponúka 9 celoročne otvorených bazénov - 4 termálne bazény a 5 vyhrievaných vnútorných bazénov. Počasie v Bešeňovej preto nikdy nebude prekážkou.
Vzdialenosť Gino Paradise Bešeňová od Fatraparku je 14 km.

Aquapark Tatralandia - kúpele pre celú rodinu

Tatralandia Liptovský Mikuláš je asi najobľúbenejším a najnavštevovanejším aquaparkom na Slovensku. V Aquaparku Tatralandia je v ponuke až 10 bazénov, 14 tobogánov, surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia, Tropický raj Tatralandia, ubytovanie Tatralandia a wellness a saunový svet.  Taktiež tu nájdete atrakciu Hurricane Factory Tatralandia, kde si môžete vyskúšať, aké je to lietať.
Zľavu do Tatralandie získate už iba cez ich vernostnú kartu Gopass. Na webe Gopass-u nájdete aj vždy aktuálny cenník. Odporúčame kúpiť vstupné do Tatralandie vopred online, šikovne sa tak vyhnete dlhým radám. Aquapark Tatralandia je otvorený celoročne a tak je jeho návšteva vhodná za každého počasia a je výborným oddychovým doplnkom k turistike na Liptove.

Šútovo jazero - kúpanie v srdci prírody

Zatopený lom Šútovo je obľúbenou rekreačnou lokalitou vďaka jeho priezračnej vode tyrkysovej farby. Je to aj takzvaný "instagram spot", kde si môžete spraviť pekné fotky. Šútovské jazero odporúčame navštíviť najmä v letnej sezóne najlepšie v horúčavách - je položené na severnej strane, voda tu zvykne byť chladnejšia, a teda počas letných horúčav je to veľmi osviežujúce. Kúpanie v Šútove je možné na dvoch veľkých plážach, s dobrým vstupom do vody, a na jednej ohradenej nudapláži Šútovo
Priemerná hĺbka jazera je 11 metrov. Pre nadšencov turistiky tu je obľúbenou atrakciou aj Vodopád Šútovo, kde najprv vedie príjemná asfaltová cesta a neskôr kamenistá strmšia cesta. Trasa tam aj späť má cca 9 km a je vhodná aj pre menšie deti (s detským kočíkom sa tam ale nedostanete). Po ceste na Šútovský vodopád sa môžete občerstviť na Chate Vodopád, alebo potom pri jazere v lokálnych bufetoch. Pri jazere sú aj toalety. Šútovské jazero je od amartmánov Fatraparku vzdialené 23km.

Slovenské more - Liptovská Mara

Centrom kúpania na vodnej nádrži Liptovská Mara je pláž v Liptovskom Trnovci. Vstup na plážové kúpalisko je v letnej sezóne spoplatnený a vstup so psom je zakázaný. Obľúbenou atrakciou je plavba Loďou Mária. Ďalšími obľúbenými atrakciami na Liptovskej Mare sú vodné športy ako: kajaking, wakeboarding, wakesurfing, jazda na vodnom skútri, paddleboarding. Alebo vodné atrakcie ako: nafukovací banán, motorový čln, flyboard, vodný bicykel, aquazorbing, bumper ball, lodičky pre deti a skákacie atrakcie s trampolínou. 
Pre milovníkov rybárčenia je na Liptovskej Mare aj možnosť rybolovu. Naši hostia (najčastiejšie nečlenovia miestneho zväzu a cudzinci) si musia kúpiť hosťovacie povolenie na lov rýb. Je to možné zakúpiť v rybárskych obchodoch ESOX alebo STARFISH v Liptovskom Mikuláši. Cena na jeden deň je 17 €. Niektorí naši hostia si chvália aj camping na Liptovskej Mare, kam od nás idú napr. na jednu noc. Je možné prespať v kempe, ktorý je hneď na brehu priehrady. Vstup so psom do kempu je povolený (na pláž ale nie).

Termálny prameň Kalameny - romantické kúpele na Liptove

Termálny prameň Kalameny sa nachádza asi 1 km od obce Kalameny v krásnej prírode Liptova. Z obce tam vedie asfaltová cesta, takže príjazd je jednoduchý aj v zime. Je tam vybudované umelé jazierko 20x10 m a v jeho strede je umelý vrt s teplou vodou cca 33°C. Voda v jazierku je jemne oranžová. To je spôsobené tým, že je jemne mineralizovaná a môžete z nej cítiť sírny zápach. Z umelého vrtu vyviera fontána s tlakovým prúdom, ktorý vás vymasíruje
V zimnej sezóne si tu príjemne oddýchnete po lyžovačke, v letnej sezóne môžete využiť aj ohnisko s posedením. Vstup do termálneho prameňa Kalameny je bezplatný počas celého roka. Cesta do Kalamenov z Ružomberka je menej frekventovaná, tak ju odporúčame absolvovať aj na bicykli. Kalameny sú od Fatraparku vzdialené len 15km.

Kúpele Lúčky - liečivá minerálna termálna voda na Liptove

Kúpele Lúčky sú tým pravým miestom na oddych a ozdravovacie v okolí Ružomberka. Naši hostia radi navštevujú Aqua-Vital Park, kde je niekoľko vonkajších aj vnútorných bazénov, sauny, príjemné epidárium a vírivka. V bazénoch je liečivá minerálna termálna voda. Súčasťou wellness centra v Lúčkach je aj soľná jaskyňa s relaxačnou hudbou. Kúpele Lúčky majú aj privátny wellness, ktorý sa nachádza v hoteli Dependance Liptov, ten si môžete rezervovať aj súkromne - je tam vírivka so slanou vodou, fínska sauna, infrasauna a ochladzovacia kaďa. Z Fatraparku do Lúčok to je 16 km. 

Turistika na Liptove

Vlkolínec skanzen - ľahká turistika 4km od Hrabova

Vlkolínec skanzen patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky v okolí Hrabova. UNESCO skanzen Vlkolínec predstavuje pôvodnú architektúru horskej dedinky želiarov, pastierov a drevorubačov. Farebné zrubové domčeky sú postavené klasickým liptovským štýlom a sú svetovým unikátom. Okrem zrubov sa ale v okolí Vlkolínca nachádzajú aj iné zaujímavosti
Odporúčame si ich pred návštevou naštudovať a počas exkurzie si zohnať Vlkolínec mapu v ich informačnej kancelárii (alebo použiť Google Maps či Maps.me). Vlkolínec skanzen je ideálnou voľbou ak máte napríklad za sebou už ťažšiu turistiku v Hrabove a túžite ľahšej prechádzke. O aktuálnom vstupnom do Vlkolínca sa informujte v ich informačnej kanceláriiVzdialenosť od Fatraparku je 4 km.

Súkromná lekcia severskej chôdze v Ružomberku

Severská chôdza alebo "nordicwalking" je výborná pohybová aktivita pre upevňenie zdravia, pre prevenciu a podporu liečby rôznych chorôb. Avšak pre naplnenie ozdravných účinkov nordicwalkingu je dôležitá správna technika pohybu. Pre začiatočníkov preto odporúčame kontaktovať Anežku z Nordic Walking Ružomberok a dohodnúť si súkromnú lekciu. 
Anež poskytuje lekcie v krásnej prírode Liptova a Veľkej Fatry. Môžete využiť trasu priamo od nás z Hrabova alebo vyskúšať aj iné turistické trasy na Liptove, ako Lúčanská dolina, Ludrovská dolina, Ľubochnianska dolina, Liptovská Štiavnica, Čutkovská dolina atď. Nepotrebujete mať svoje vlastné NW palice, ich zapožičanie je v cene lekcie. Max. počet osôb pre jednu lekciu je 10.

Lúčanský vodopád - prírodný úkaz Liptova

Vodopád Lúčky je prírodnou národnou pamiatkou. Vodopád je veľkou raritou, už len preto, že je situovaný v centre dediny Lúčky. Má kaskádovitý tvar, je 12 m vysoký a padá do malého jazierka. Vzdialenosť od Fatraparku je 16 km.

Bešeňovské travertíny - prírodný výtvor pri obci Bešeňová

Bešeňovské travertíny patria k najznámejším travertínovým lokalitám na Slovensku a sú chránenou prírodnou pamiatkou. Po ich kaskádách stále steká minerálna voda. Táto voda obsahuje uhličitan vápenatý, horčík, síru a železo - to je dôvod, prečo sú Bešeňovské travertíny tak pekne farebné. Taktiež v Európe sú považované za najzaujímavejšiu a najvzácnejšiu travetínovú lokalitu. Vzdielanosť od Hrabova je 14 km.

Túra na Veľký Choč - najlepšia turistika na Liptove

Ak Vás ľáka turistika na Liptove, spozornite. Veľký Choč je totiž považovaný za najkrajší vyhliadkový vrch Slovenska a dosahuje výšku 1611 m. Z vrcholu Chočských vrchov je krásny výhľad na panorámu Severného Slovenska - uvidíte Liptov, Malú Fatru, Veľkú Fatru, Nízke Tatry, Západné Tatry, Skorušinské vrchy a Oravskú Maguru. Túra na Veľký Choč nie je úplne najlahšia, treba sa pripraviť aj na pomerne strmé stúpanie, ale určite stojí za to. 
Je to ďalší obľúbený "instagram spot", kde si spravíte nádherné fotky. Na vrchol Veľkého Choča vedú štyri značkované turistické chodníky. Napríklad z obce Valaská Dubová je výstup na Veľký Choč najkratší. A z obce Vyšný Kubín alebo z obce Lúčky je túra na Veľký Choč zase najkrajšia

Vrch Sidorovo - ľahká turistika pri Hrabove a výhľiadka

Vrch Sidorovo v Ružomberku určite neprehliadnete. Je to vysoký vrch 1099 m kuželovitého tvaru, ktorý sa nachádza nad UNESCO skanzenom Vlkolínec. Na Sidorovo vedú tri turistické trasy. Vďaka vrchu Sidorov môžete zažiť priamo turistiku z Hrabova. Môžete totiž vyraziť aj priamo od nás z Fatraparku cez Malinô Brdo alebo cez Vlkolínec. Alebo môžete ísť z mesta - z Kalvárie nad Ružomberkom
Túra na Sidorovo nie je náročná, len trocha strmšia, no zvládnu ju určite aj deti. Vyhliadka Sidorovo bude vaším cieľovým bodom - z vyhliadky je krásny výhľad na Vlkolínec, Biely Potok, Revúcku dolinu a Nízke Tatry. Oplatí sa tam ísť aj na západ slnka, treba ale myslieť na čelovky kvôli ceste naspäť. Na ceste naspäť nezablúďte do Penziónu Sidorovo, nezabudnite, že ste ubytovaní u nás 😊😊 

Brankovský vodopád - najvyšší vodopád Nízkych Tatier pri Ružomberku

Brankovský vodopád je dostupný z osady Podsuchá pri Ružomberku, vedie k nemu značený turistický chodník. Túra trvá do 50 min a zvládnu ju aj neturisti a je vhodná aj na výlet s deťmi na Liptove. Vodopád je dostupný celoročne, avšak my ho odporúčame navštíviť najmä v zime, keď je vodopád zamrznutý. A pri tuhých mrazoch vytvorí nádherný ľadový stĺp. Je to ale aj dobrý tip kam ísť na výlet s deťmi v lete - vodopád je skovaný v doline, kde len ťažko prenikne slnko, tak počas letných horúčav je tam veľmi príjemne. Vzdialenosť od Fatraparku v Hrabove je 13 km.

Hrady, zámky, múzeá a jaskyne na Liptove

Demänovská jaskyňa slobody - klenot v okolí Liptovského Mikuláša

V krásnej prírodnej rezervácií Demänovskej doliny, v severnej časti Nízkych Tatier, sa nachádza Demänovská jaskyňa slobody. Táto jaskyňa je najnavštevovanejšou na Slovensku. Očarí vás bohatou výplňou rôznych farieb, krásnymi jazierkami a podzemným tokom rieky Demänovky. Rezervácia vstupu vopred nie je možná, je potrebné prísť na miesto a pridať sa k obhliadke, ktorá bude nasledovať. Nezabudnite si teplé oblečenie, priemerná teplota v jaskyni je 6-7 °C. Auto zaparkujete na parkovisku (z Liptovského Mikuláša smer na Jasná Nízke Tatry/Demänovská dolina) a k jaskyni vedie naúčný chodník, trasa trvá do 15 min. Ak vás zaujíma história jaskyne, informácie si pozriete tu. Pozor - platba kartou nie je možná. Vzdialenosť od Fatraparku je približne 35 km.

Demänovská ľadová jaskyňa - unikátna jaskyňa na Liptove

Ďalším skvostom v Demänovskej doline je Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá je unikátna najmä trvalým výskytom ľadovej výplne. Avšak tá rok čo rok ubúda kvôli globálnemu oteplovaniu. V jaskyni vás ale očaria aj jej podzemné priestory a jaskynná fauna. Nezabudnite sa teplo obliecť, teplota v jaskyni môže mať v lete od 0 °C do 3 °C a vhodná je tiež pevná obuv. Z parkoviska v Demänovskej doline vedie náučný chodník - okolo Kamennej chaty - cez ktorý sa k jaskyni dostanete. Výstup trvá do 20 min. Odporúčame si načítať aj informácie o histórii jaskyne tu. Pozor - platba kartou nie je možná. Vzdialenosť od Fatraparku je približne 35 km.

Oravské múzeum a Oravský hrad

Oravský hrad je jednou z najobľúbenejších atrakcii na Orave. Je vybudovaný na skale nad obcou Oravský Podzámok. História Oravského hradu sa datuje od roku 1241, kedy hrad začali budovať na mieste starého dreveného hrádku po vpáde Tatárov. Svoju dnešnú podobu získal v roku 1611. Interiér Oravského hradu je veľmi bohatý, tvorí až 155 miestností a je tam až 754 schodov. Obľúbené je spojenie troch vstupných brán tunelom, pod ktorým nájdete podzemné chodby
Asi najobľúbenejšími sú akcie na Oravskom hrade ako nočné prehliadky hradu, sprevádzané divadelnými predstaveniami a strašidelným programom. Aktuálne akcie na Oravskom hrade 2020 sledujte na webe oravského múzea. Vzdialenosť Oravského hradu od Fatraparku je približne 28km.

Galéria Ilusia - tip na výlet keď na Liptove prší

Čo robiť, keď vám na dovolenke u nás vo Fatraparku na Liptove prší? Nebojte sa. Pre vás (a ak máte, tak aj pre vaše deti) máme riešenie.  Odporúčame zájsť do Liptovského Mikuláša do Galérie Ilusia - do galérie plnej optických klamov, kde nebudete veriť vlastným očiam. Odporúčame kúpiť si alebo rezervovať vstup vopred, najmä keď prší, lebo určite nebudete jediní, ktorých tento alternatívny plán výletu na Liptove napadne. A počet vstupov na jeden deň je obmedzený. Rezervovať môžete TU. Vzdialenosť Galérie Ilusia od Fatraparku 2 je 28 km.

Likavský hrad - ruina hradu Likava pri Ružomberku

Na Hrad Likava môžete ísť dvomi trasami. Prvá trasa je z Ružomberka (zo železničnej stanice Ružomberok) - je to asi 60 min turistika. Druhou možnosťou je ísť z obce Likavka (od autobusovej zastávky) - je to asi 30 min. turistika. Je to tiež príjemná prechádzka a tip na výlet v okolí Ružomberka. Od Fatraparku je železničná stanica v Ružomberku cca 4 km.
Tak čo, zaujala Vás turistika na Liptove, prípadne iné atrakcie Hrabova? Ak ste si už svoje vybrali, pred príchodom určite skontrolujte počasie v Hrabove a v okolí Vami vybratých atrakcii. Fatrapark a celkovo aj Hrabovo a Liptov sa totiž nachádzajú vo vyššie položenej prírode, môže Vás tu teda prekvapiť studenšie počasie než v iných častiach Slovenska.

Ak máte pre nás tip na výlet v okolí Hrabova alebo ste majiteľ zaujímavej atrakcie v okolí Hrabova, kontaktujte nás a ponuku môžeme pre našich hostí uverejniť. Ďakujeme, tím Fatrapark 2 Apartments